Co zrobić, żeby apartament do wynajęcia wyglądał na większy?

 Prawdziwą sztuczką, aby mieć wymarzony apartament do wynajęcia, nie jest idealna lokalizacja i nieograniczony budżet. Chodzi o maksymalne wykorzystanie przestrzeni, którą już posiadasz. To, że wynajmujesz, nie oznacza, że ​​nie powinieneś czuć się jak w domu! Oto kilka sprytnych sztuczek, które sprawią, że Twoje zbyt małe środowisko będzie wyglądało na otwarte i ekspansywne, nie będąc jednocześnie pustym i drogim.

Wyrzuć niepotrzebne rzeczy

Pewnym sposobem, aby poczuć klaustrofobię w przestrzeni, jest nagromadzenie śmieci i przypadkowego wystroju. Sprawdź apartament do wynajęcia, aby znaleźć sposoby na uporządkowanie przydatnych powierzchni i lepsze uporządkowanie swoich rzeczy. Upewnij się, że wszystko jest na swoim miejscu, zwłaszcza śmieci i surowce wtórne. Zoptymalizuj swoją przestrzeń dzięki elastycznym schowkom, takim jak kosze pod kanapą i wieszaki wiszące. Wtedy przypadkowe rzeczy nie będą zajmowały krzeseł i stołów. Im więcej przestrzeni użytkowej otworzysz, tym bardziej funkcjonalny będzie wynajmowany apartament.

Przemeblowanie apartamentu

Statyczny wystrój jest szczególnie problematyczny. Zmiana scenerii wraz z porami roku to świetny sposób na wprowadzenie rotacji, więc czujesz, że nic nie jest zaniedbywane.

Przemyśl kolor ścian

To, jak otwarta i przestronna wydaje się przestrzeń, często ma tyle wspólnego ze światłem i kolorem, co z rzeczywistą powierzchnią podłogi. Ciemne kolory pochłaniają światło, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się cięższe i bardziej ciasne. Może to być świetnym efektem, gdy chcesz, aby w większym pomieszczeniu było ciepło i przytulnie. Ale może to być nieco narzucające się w przypadku mniejszych pomieszczeń. Celuj w jasne ściany i ekonomiczne źródła światła, eliminując ciemne plamy i wykorzystując odbicia od okien i luster do wzmocnienia istniejącego światła w pomieszczeniu. Im więcej widzisz, tym więcej wydaje się, że masz.

Odpowiednie meble

Ludzie są tak zajęci dodawaniem dekoracji do konserwatywnych mebli, że nie biorą pod uwagę używania samych mebli jako dekoracji. Odważne kolory, niepowtarzalne fasony i nieszablonowe aranżacje sprawiają, że pomieszczenie jest intrygujące bez konieczności rezygnacji ze ściany czy miejsca na stole na przedmioty dekoracyjne. Kilka wyrazistych krzeseł, które wyskakują z pozostałej części palety pokoju, w pełni wykorzystuje formę i funkcję. Podczas gdy artystycznie ambitne stoły tworzą z przydatnych mebli elementy do rozmów. Jako właściciel apartamentu zastanów się nad zakupem ciekawych, ale tanich mebli z drugiej ręki, aby nie przywiązywać się zbytnio.

Nie bój się wysokości

Możliwe, że w twoim mieszkaniu jest dużo pustej przestrzeni nad poziomem oczu. To niesamowite, ile miejsca do przechowywania i dekoracji można umieścić w wysokich miejscach, zwłaszcza wysokich ścianach. Kilka półek , pionowych stojaków i ruchomych kinkietów może uwolnić przestrzeń użytkową. Rozważ rozmieszczenie biblioteki na kilku półkach w całym domu, zamiast oddawać dużą część podłogi i ściany w jednym regale. Zmodyfikuj także swoją kuchnię, aby zdjąć rzeczy z blatów i zwolnić trochę miejsca w łazience dzięki dodatkowym stojakom.

Podsumowanie

Podejdź mądrze do tego, jak wykorzystujesz i wypełniasz swoją przestrzeń. Możesz sprawić, że nawet najmniejszy apartament będzie bardziej funkcjonalny i zachęcający. Obserwuj ruch, kolor, światło i funkcjonalną przestrzeń, aby bałagan nie wymknął się spod kontroli. Zastanów się również, jak wystrój i wyposażenie mogą się zmieniać w czasie i w towarzystwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *