Joga podczas podróży. Cz. 2

Część pierwsza artykuły: Joga podczas podróży

Pozycja drzewa

Pozycja drzewa, postawa równowagi, to fantastyczny sposób na zwiększenie energii, zwiększenie koncentracji i budowanie pewności siebie. Wzmacnia także rdzeń i nogi, poprawia postawę i rozciąga biodra. Kiedy zajmujemy się pozycjami równowagi, uczymy się skupiać całą naszą uwagę na drishti, co oznacza punkt przed tobą, który się nie porusza, w którym możesz delikatnie skierować wzrok. Przekonujemy się, że gdy nasza uwaga skierowana jest gdzie indziej, oczy biegną po pokoju lub umysł przywiązany do myśli o wędrowaniu przez pola lawendy w Prowansji, znacznie trudniej jest zachować równowagę. Skupiając wzrok na jednym punkcie i utrzymując skupienie na oddechu, jesteśmy w stanie nie tylko zachęcić do równowagi w naszej postawie, ale także stworzyć głębsze poczucie równowagi w naszym dniu.

 • Zacznij stać ze stopami równoległymi do siebie i na szerokość bioder.
 • Przenieś ciężar na prawą stopę, utrzymując aktywną prawą nogę.
 • Poproś lewą stopę, aby albo pozostawała w kontakcie z podłogą i naciskała na prawą kostkę, aby uzyskać dodatkową równowagę, do naciskania na prawy mięsień łydki lub do naciskania na prawe udo (bardzo ważne jest, aby lewa stopa nie naciskała na prawe kolano ).
 • Utrzymuj rdzeń aktywny, aby pomóc utrzymać równowagę, sięgnij czubka głowy w kierunku sufitu, aby uzyskać długość kręgosłupa i pozwól rękom unieść się ku niebu.
 • Wstrzymaj kilka oddechów, a następnie powtórz po przeciwnej stronie.

*** Apartamenty do wynajęcia we Wrocławiu ***

Wojownik II

Tutaj kierujemy naszego wewnętrznego ducha wojownika, mamy okazję poczuć się uziemionym, zebrać siłę i zamanifestować odwagę w naszych czasach. Fizycznie Wojownik II wzmacnia nogi, zwiększa wytrzymałość i otwiera biodra. Ta postawa polega na tworzeniu przestrzeni, odczuwaniu rozdzierania maty stopami naciskającymi w obu kierunkach, rękami wyciągniętymi jak najdalej od siebie, jakby ktoś bawił się w przeciąganie liny rękami, koroną głowa sięgająca ku niebu, aby zachować przestrzeń w kręgosłupie i szyi. W tym samym czasie, wykorzystując każdy wydech do uwolnienia wszelkich obaw lub lęków z umysłu, każdy wdech zaprasza w poczuciu siły i spokoju.

 • Zacznij stać na krańcu swojej maty.
 • Zrób duży krok do tyłu lewą stopą, trzymając lewą stopę równolegle do krótszej krawędzi maty.
 • Prawe palce u nóg skierowane są do przodu i przy wydechu zegnij prawe kolano, aż znajdzie się bezpośrednio nad kostką, kiedy spojrzysz w dół, powinieneś zobaczyć swój prawy duży palec u nogi.
 • Spróbuj ustawić prawe ścięgno podkolanowe równolegle do podłogi, tak aby kolano było ustawione pod kątem dziewięćdziesięciu stopni.
 • Uda obracają się na zewnątrz, otwierając biodra, ramiona pozostają równoległe do dłuższej krawędzi maty, a ramiona otwierają się w kierunku przodu i tyłu maty, pozostając równolegle do podłogi.
 • Trzymając długą szyję, skieruj wzrok na przednie palce.
 • Powtórz po drugiej stronie.

** Generowanie leadów **

Podsumowanie

To, że tkwimy w domu, nie oznacza, że ​​nie możemy zamknąć oczu, wziąć kilka głębokich oddechów i odkryć inne unikalne sposoby podróżowania poprzez eksplorację ciała i umysłu. Te pozy są dostępne dla każdego jako sposób na doświadczanie psychicznych i fizycznych korzyści jogi, w tym zmniejszanie stresu, zwiększanie koncentracji i utrzymanie zdrowego ciała.

Źródło: https://www.mcqueenyoga.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *