Joga podczas podróży. Cz. 1

Apartamenty na wynajem we Wrocławiu

Poznaj proste pozycje w jodze, które możesz wykonać w każdym miejscu. Praktyka jogi, przez dłuższy czas, na każdym poziomie, to wspaniały sposób na zadbanie o swoje zdrowie – co chyba nigdy nie było tak ważne, jak w ciągu roku, który spędziliśmy w zamknięciu. To delikatne przypomnienie, aby poświęcić kilka chwil w ciągu dnia, aby poruszyć ciałem i przesiać część tego bałaganu w umyśle, wynurzając się z większym poczuciem zarówno fizycznej, jak i mentalnej przestrzeni. To okazja, aby poświęcić czas dla siebie, postawić granice przed codziennymi naciskami i po prostu cieszyć się kilkoma minutami dnia. 

***

Generowanie leadów jak efektywny sposób na pozyskanie nowych klientów.

***

1. Łatwa pozycja

Ta pozycja jest tak łatwa, że ​​może nawet nie przypominać jogi, ale przyjęcie tego kształtu na dywanie lub poduszce to fantastyczny sposób na kilka minut resetu. Z tej pozycji możesz zamknąć oczy i wziąć kilka głębokich oddechów. Ta pozycja zachęca do zdrowej postawy kręgosłupa i zachęca do delikatnego otwarcia bioder.

 • Zacznij siadać na podłodze z wyciągniętymi nogami.
 • Krzyżuj prawą goleń nad lewą, aby ułożyć kolana nad stopami.
 • Pozwól dłoniom delikatnie spoczywać na kolanach i aktywnie dociśnij kości siedzące do podłogi.
 • Delikatna aktywacja brzucha pomaga utrzymać prosty kręgosłup, zapewniając, że ramiona pozostają ponad biodrami i są odchylone do tyłu i w dół, dzięki czemu klatka piersiowa jest lekko uniesiona.
 • Wizualizuj, że szyja jest długim przedłużeniem kręgosłupa i trzymaj podbródek równolegle do podłogi.

2. Pozycja orła związanego

Ta pozycja pomaga poprawić postawę i rozciąga mięśnie bioder i ud. Daje to również świetną okazję do samodzielnego masażu, podczas gdy dłonie trzymają czubki stóp. Kciuki mogą wciskać w pięty, śródstopie i być może obracać się wokół palców, aby zwrócić na stopy dodatkową uwagę. Zauważ również, że kiedy rozciągamy napięte mięśnie, takie jak biodra, nagromadzony niepokój i napięcie mogą wypłynąć na powierzchnię, co oznacza, że ​​możesz zauważyć niepowiązane emocje lub myśli przesuwające się na pierwszy plan. 

 • Zacznij siedzieć z wyciągniętymi nogami.
 • Trzymając się obu kości kulszowych, skieruj stopy w stronę bioder, tak aby podeszwy stóp były połączone, a kolana otwarte na boki jak książka.
 • Zrób wdech, aby wydłużyć kręgosłup, przyciągając czubek głowy do nieba i odsuwając ramiona od uszu.
 • Podczas wydechu trzymaj się stóp i zacznij przechylać górną część ciała w kierunku nóg, unikając zaokrąglania kręgosłupa.

3. Pies z głową w dole

Wszyscy słyszeliśmy o psie zwróconym w dół. Tworzy głębokie rozciągnięcie z tyłu nóg, pomaga nam maksymalnie wydłużyć kręgosłup i ujędrnia ramiona i nogi. Zamiast trzymać postawę statyczną możesz ugiąć kolana, delikatnie potrząsnąć głową, poruszać biodrami z boku na bok. Pomaga to stworzyć połączenie naszego oddechu z naszymi ruchami, a także świadomość tego, co dzieje się w ciele, jakie stawy lub mięśnie mogą wymagać nieco więcej uwagi i troski. Jako odwrócenie, serce uniesione nad głową, jest energetyzującą pozą i pomaga budować koncentrację.

 • Rozpocznij w pozycji nachylonej, a następnie przesuń dłonie kilka cali do przodu, zachowując je na szerokość barków.
 • Zsuń palce u nóg (na szerokość bioder) i z wydechem wciśnij wszystkie części dłoni (aby nacisk nie był skupiony na fałdach nadgarstków). Unieś biodra, prostując nogi, dociskając pięty do podłogi.
 • Aby utrzymać kręgosłup tak długo, jak to możliwe. Zegnij kolana tak bardzo, jak to konieczne, aby wysunąć biodra do tyłu i do góry.
 • Głowa spoczywa swobodnie między ramionami. Upewnij się, że szyja nie jest napięta, a klatkę piersiową przyciągnij do ud, aby utrzymać prosty kręgosłup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *